1000 Ogrodzenia elektryczne dla kóz i owiec

Ogrodzenia elektryczne dla kóz i owiec


Ogrodzenia elektryczne dla owiecOwce mogą być stosunkowo trudne do utrzymania w elektrycznym ogrodzeniu, ponieważ, mimo że wydają się być posłuszne, zimą mają grubą okrywę włosową. To dodatkowe wyzwanie, ponieważ włosy, sierść czy runo nie prowadzą energii elektrycznej i dlatego aby zapewnić owcom odczuwalny efekt wymagane jest dostarczenie większej ilości energii niż w wypadku krótkowłosych zwierząt. Zapobieganie działalności drapieżników takich jak lisy mogą być częstym problem wiosną, kiedy rodzą się jagnięta.
Owce wymagają 3000 - 4000 V na linii ogrodzenia wraz z zasilaniem zapewniającym nie mniej niż 1,5 dżula energii, a nawet więcej na długich ogrodzeniach. Poziom napięcia zależy od roślinności na linii ogrodzenia, jego długość i rodzaju drutu. Preferowane minimum około 4.000 - 5.000 V na linii ogrodzenia jest wymagane do zabezpieczenia młodych jagniąt przed drapieżnikami takimi jak lisy.
Uwaga: ze względu na roztargnienie jagniąt są one łatwym celem dla drapieżników, dlatego należy rozważyć użycie elektrycznej siatki, szczególnie dla jagnięcych wybiegów, dziki czemu zapobieganie atakom lisów staje się znacznie łatwiejsze.Ogrodzenia elektrycznie dla kózAby bezpiecznie ogrodzić kozy, potrzeba zasilania około 4000 - 5000 V na linii ogrodzenia i około 1,5 dżula energii w zależności od długości ogrodzenia. Kozy wymagają rozmieszczenia drutów blisko siebie, rozpoczynającego się nisko nad ziemią. Płot musi być również wystarczająco wysoki, aby zapobiec skokom przez płot. Zaleca się korzystanie z pięciu do sześciu drutów rozmieszczonych do ogólnej wysokości 100 - 115cm (40 - 46 cali). Ewentualnie można rozważyć zastosowanie elektrycznych siatek, które są proste w montażu i użytkowaniu w małych instalacjach.


Wysokość drutów pastucha dla kóz i owiec

W zależności od wielu czynników, w szczególności rasy owiec i czy są one przyzwyczajone do ogrodzenia elektrycznego, liczba drutów ogrodzenia może różnić się od trzech do sześciu, uzależnia się to od tego:
- Czy ogrodzenie jest tymczasowe?
- Czy trzyma się jagnięta i owce razem?
- Czy istnieje zagrożenie ze strony drapieżników?
Dla większej trwałości ogrodzenia można użyć drewnianych słupków i drutu o wysokiej wytrzymałości. Dla dorosłych owiec wymaga się minimum 3 druty, ale dla jagniąt konieczne jest zastosowanie większej ilości drutów i ciaśniejszego rozmieszczenia.


www.elektryzatory.pl wszelkie prawa zastrzeżone.