1400 Ogrodzenia elektryczne w hodowlach jeleniowatych

Ogrodzenia elektryczne w hodowlach jeleniowatych


Pastuchy elektryczne w hodowlach jeleniowatychNależy pamiętać, że jelenie są dzikimi zwierzętami i nie są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi. Mają one tendencje do przemieszczania się po dużych obszarach w poszukiwaniu pokarmu i są dobrze zmotywowane do tych poszukiwań. Znaczy to, że są gotowe podjąć duży wysiłek, mogą skakać wyżej od większości innych zwierząt, łatwo się płoszą i są narażone na ataki drapieżników.
Z tych powodów jeleniowate potrzebują ogrodzenia, które zapewnia zarówno fizyczną jak i psychologiczną barierę jak elektryczny płot wysokiej wytrzymałości elektryczny płot wysokiej wytrzymałości. Zelektryzowane ogrodzenie jest najlepszym wyborem, ponieważ może być wysokie, wytrzymałe i bezpieczne oraz może zatrzymać drapieżniki na zewnątrz.
Jelenie mogą przejawiać nieprzewidywalne zachowania. Nieznane i nieoczekiwane dźwięki lub bodźce, jak nieznani ludzie, szczekające psy czy odgłosy ruchu ulicznego mogą przyczynić się do stresu i nieracjonalnego zachowania.Zelektryfikowane ogrodzenia wysokiej wytrzymałości są doskonałym wyborem dla ogrodzeń stałych. Te ekonomiczne bariery mogą wytrzymać do 20 lat i są najlepszym rozwiązaniem do kontrolowania jeleniowatych. W ogrodzeniu można zastosować sprężyny, które pozwolą na wygięcie drutów np. pod naciskiem zwierzęcia i ich powrót do pierwotnego położenia.
wysokość drutów w hodowlach jeleniowatych Ogrodzenie dla jeleniowatych powinno mieć 3000-4000V na linii i co najmniej 1,5 dżula energii, odpowiednio więcej wraz ze wzrostem długości ogrodzenia. Poziom napięcia jest uzależniony od ilości ogrodzenia na linii ogrodzenia.

www.elektryzatory.pl wszelkie prawa zastrzeżone.