1600 Ogrodzenie elektryczne na dziki

Ogrodzenie elektryczne na dziki


pastuchy elektryczne na dziki

Ogrodzenie przeciw dzikom może być wykonane przy użyciu typowego drutu (1,2mm) oraz mocnego elektryzatora. Do powstrzymania dzików powinny wystarczyć dwa przebiegi przewodów. Pierwszy na wysokości 0,5 metra, a drugi 25 cm nad ziemią, czyli wymiary zbliżone do ogrodzeń dla świń, ponieważ są to zwierzęta podobnych rozmiarów.

Ogrodzeniena dziki musi być zasilane odpowiednim elektryzatorem: najlepiej sprawdzają się profesjonalne rozwiązania firmy Chapron: Elektryzator Berger Magnum i elektryzator sieciowy o dużej mocy sec 15000 sieciowy może być dodatkowo wyposażone w linie z drutu kolczastego, który będzie stanowił barierę fizyczną nawet przy utracie zasilania. Należy jednak pamiętać, że drutu tego nie powinno się podłączać do zasilania. Oczywiście nie wolno zapominać o tym jak ważne jest utrzymanie porządku na linii ogrodzenia. Roślinność obrastająca elementy przewodzące może obniżać skuteczność elektrycznego ogrodzeniaDziki w przyrodzie występują w Europie, Azji i północnej części Afryki. Mogą żyć w stadach liczących nawet do pięćdziesięciu osobników.

Dziki w swoim naturalnym środowisku. Chociaż wyglądają spokojnie, nie należy zapominać, zę to bardzo silne i niebezpieczne zwierzęta, szczególnie kiedy opiekują się małymi.


www.elektryzatory.pl wszelkie prawa zastrzeżone.