1700 Ogrodzenie elektryczne na jelenie

Ogrodzenie elektryczne na jelenie


pastuchy elektryczne przeciw jeleniom

Jelenie wymagają ogrodzenia, który zapewnia zarówno fizyczną i psychiczną barierę. Zelektryfikowane ogrodzenia wysokiej wytrzymałości jest najlepszym wyborem, gdyż może być wysokie, trwałe i bezpieczne, a także chroni przed drapieżnikami.
Elektryczne ogrodzenie o wysokiej wytrzymałości jest doskonałym wyborem dla stałych instalacji. To łatwe w utrzymaniu i konserwacji ogrodzenie może służyć do 20 lat i jest najlepszym rozwiązaniem dla kontroli nad terytorium jeleni. Połączenie wysokiej wytrzymałości drutu oraz sprężyn sprawia , że ogrodzenie może się odkształcić i wrócić do swojego poprzedniego położenia w sytuacji kiedy jeleń wejdzie lub wbiegnie na nie.pastuchy elektryczne na  sarny

Pierwszy krok do sukcesu w odgradzaniu się od terytorium jeleni to umieszczenie mocnego i bardzo widocznego ogrodzenia. W większości przypadków oznacza to 2-metrowej wysokości ogrodzenie z wykorzystaniem wytrzymałych elementów przewodzących.
Jelenie maja bardzo czuły węch i przy użyciu przynęty na ogrodzeniu można je przyciągać. Przynęta skłoni jelenia do dotknięcia ogrodzenia nosem lub językiem, tym samym zwierze zostanie doświadczone bezpiecznym ale intensywnym wstrząsem. Szok spowodowany prądem ma miejsce przed oczami zwierzęcia, co powoduje, że jeleń szybko uczy się skąd pochodzi nieprzyjemny efekt i opuszcza obszar. Po jednym lub dwóch spotkaniach z elektrycznym ogrodzeniem jelenie zazwyczaj zaczynają szukać innych źródeł pożywienia.

Jelenie wymagają zasilania na poziomie około 3000 - 4000 V na linii ogrodzenia i co najmniej 1,5 dżuli energii, (odpowiednio większe na długich ogrodzeniach). Poziom napięcia zależy od ilości roślinności na linii ogrodzenia, jego długości i średnicy drutu.


Wysokość ogrodzeń elektrycznych dla jeleni Wysokość ogrodzeń elektrycznych dla jeleni Wysokość ogrodzeń elektrycznych dla jeleni Wysokość ogrodzeń elektrycznych dla jeleni
Czerwone jelenie
5 drutów
Czerwone jelenie
7 drutów
muntjac
fallow

www.elektryzatory.pl wszelkie prawa zastrzeżone.