800 Ogrodzenie elektryczne dla koni

Ogrodzenie elektryczne dla koniOgrodzenia elektryczne dla koni Elektryczne ogrodzenia jest idealne dla koni, ponieważ:

  • jest bezpieczniejsze niż tradycyjne ogrodzenie

  • działa skutecznie

  • może zapobiec skubaniu ogrodzenia

  • jest tańsze niż tradycyjne ogrodzenia

  • jest proste w instalacji i utrzymaniu

  • jest łatwo do zelektryfikować istniejące ogrodzeniaKonie łatwo kontrolować za pomocą elektrycznego ogrodzenia. Są to zwierzęta inteligentne i szybko uczą się szanować elektryczną barierę. Na dodatek konie mają cienką skórę i są zazwyczaj podkute. Podkute metalem kopyta są doskonałym połączeniem z ziemią, co sprawia, że konie intensywniej odczuwają wstrząs w porównaniu do niepodkutych zwierząt z grubszą sierścią. Jednak konieczne jest dobranie odpowiedniego elektryzatora - takiego, który w odpowiedni sposób zdyscyplinuje i ochroni dozorwane zwierzę. Bardzo dobre elektryzatora o doskonałych parametrach znaleźć można w ofercie zagranicznych producentów, np. francuski Chapron.
Konie mają tendencję do korzystania z tradycyjnych ogrodzeń jako miejsca, o które można się podrapać, powodując osłabienie ogrodzenia lub jego deformacje. Mogą one również wpaść w nawyk "skubania" lub żucia ogrodzenia. Elektryczne ogrodzenia zapobiegają tym zachowaniom, a tym samym chronią konie przed urazami i mają większą żywotność. Ogrodzenia elektryczne dla koni
Jeśli koń jest przestraszony i wbiegnie w tradycyjne ogrodzenie z drutu i drewna, obrażenia są bardziej prawdopodobne niż w wypadku ogrodzenia elektrycznego wykonanego z taśmy, drutu lub liny.
Elektryzator akumulatorowy dla koniAby bezpiecznie grodzić konie, potrzeba zasilacza utrzymującego minimum 3000 V aż do końca linii ogrodzenia. Na bardzo krótkie ogrodzenia, do 200 m długości, jeden zasilacz 0,05 dżula powinien wystarczyć. Poziomy napięcia i wynikające z tego wstrząsy zależą od roślinności na linii ogrodzenia, długości ogrodzenia i rodzaju przewodnika.
Słupki ogrodzenia powinny być wystarczającej wysokości, aby zapewnić dobrą widoczność elementów przewodzących. Na przykład, dorosłe osobniki (około 170cm wysokości) najlepiej ogrodzić słupkami, które pozwolą na montaż drutu na wysokości około 122cm nad ziemią, a kuce(około 135cm) mogą być ogrodzony słupkami wysokości 96cm. Słupki do tymczasowego ogrodzenia mogą być rozmieszczone w odległości co 10 metrów od siebie, ale należy się upewnić, że drut jest dobrze umocowany na końcach ogrodzenia.
wysokosc drutów pastucha koni
Dwa przebiegi taśmy lub liny zapewniają optymalną widoczność i bezpieczeństwo. Pierwszy na wysokości dołu klatki piersiowej, a drugi na poziomie jej górnego końca. Aby grodzić źrebięta, należy mieć taśmy / liny blisko poziomu nosa.

Rodzaje ogrodzeń elektrycznych dla koni Elektryfikacja istniejącego ogrodzenia

Możesz łatwo dodać zelektryfikowany drut do istniejącego ogrodzenia. Ta opcja może zapobiec skubaniu lub żuciu w górnych elementów płotów z drewna oraz zapobiec skokom zwierząt przez ogrodzenie i opieraniu się o nie.
Uwagi:

  • Dla względów estetycznych, wiele osób woli zielone taśmy, liny i słupki. Jednakże, ze względu na wysoką widoczność na zielonym tle trawy lub żywopłotów, zalecamy korzystanie z białych elementów ogrodzenia.

  • Konwencjonalne systemy ogrodzeń o wysokiej wytrzymałości i drut kolczasty nie są zalecane dla zastosowaniach związanych z koniami, ponieważ są one bardziej kontuzjogenne kiedy spłoszone zwierzęta próbują je pokonać.


www.elektryzatory.pl wszelkie prawa zastrzeżone.